Część produkcji serialowych z Turcji opowiada o czasach historycznych, 'Wspaniałe Stulecie’ jest serialem o czasach Sulejmana Wspaniałego, kiedy to z Turcją liczyli się władcy na całym świecie, kiedy rosła w siłę. Również wiele innych produkcji osadzonych jest w przeszłości, kiedy to z państwem leżącym nad Bosforem, musieli liczyć się wszyscy.
O jakich władcach opowiadają tureckie seriale?
’Wspaniałe Stulecie’ to produkcja, która opowiada o czasach, kiedy Imperium Osmańskim władał najpotężniejszy sułtan w historii. Z jednej strony jest to produkcja, która zyskuje bardzo dużą popularność, jednakże budzi też szereg kontrowersji, gdyż wiele wątków związanych jest z funkcjonowaniem haremu, co współczesnym Turkom po reformach Ataturka, nie zawsze się podoba. Innym serialem, który spotyka się ze znacznym powodzeniem jest ’ Mehmed Zdobywca’, który opowiada o Turcji epoki rządów Mehmeda II Zdobywcy. Fabuła oparta jest na rywalizacji tego władcy z bejem Karamanu, którzy prowadzą między sobą zażartą rywalizację. Telewidzowie, którzy śledzą tureckie seriale zwłaszcza ci, którzy uwielbiają 'Wspaniałe stulecie’, jednakże nie tylko ci, powinni sięgnąć po '„Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem”, które opowiada o żonie sułtana Ahmeda I.
Gdzie oglądać produkcje o postaciach historycznych związanych z Turcją?
Jak widać, tureckie seriale pozwalają poszerzyć zakres wiedzy, nie trzeba być turkologiem by się nimi fascynować, państwo leżące nad Bosforem jest niezwykłe, warte uwagi oraz szerszego zainteresowania. Teraz polscy telewidzowie uzyskują możliwość śledzenia losów wielkich ludzi związanych z Turcją, można to uczynić oglądając seriale na kanale Dizi. Kanał Dizi można oglądać online, jeśli tylko posiadasz WP Pilot bądź też PLAY NOW. Co ważne, stacja ta oferuje swój program w j.polskim, tak więc masz pewność, że nawet nie znając j.tureckiego wszystko doskonale zrozumiesz. Jak widać, telewidz nie dość, że doskonale będzie się bawił, również może bardzo wiele się nauczyć, poszerzyć zakres wiedzy nt. bardzo interesującego, orientalnego państwa.
Najnowsze komentarze